O nás

www.i-logo.cz

Proč stránky o aplikacích?

Tyto stránky vznikly pro potřeby klinických logopedů a jejich klientů, ale také pro další terapeuty, učitelé a spřízněné osoby.

Slouží jako pomoc při orientaci se v množství aplikací pro tablety iPAD, Android nebo tzv. chytré telefony, které jsou na trhu. Nejvíce aplikací je zde uvedeno pro systém iOS, ale budeme se snažit dát tipy i pro majitele Androidu.

Pro koho jsou vhodné?

Rozdělení by mělo pomoci najít vhodné cvičení a hry pro určité typy handicapů. Stránky jsou zaměřeny zejména na cvičení poruch řeči, komunikace, myšlení, paměti (ale i zrakové a sluchové percepce, grafomotoriky apod.) a to pro děti i dospělé.

Nejčastějšími diagnózami, které můžeme pomocí tabletu terapeuticky ovlivňovat jsou: opožděný vývoj řeči, vývojová dysfázie a další vývojové poruchy nebo poruchy školních dovedností, dyslálie, kombinované řečové postižení, mentální retardace, autismus a poruchy a vady řeči u dospělých osob, jako jsou afázie nebo poruchy kognitivních funkcí (paměti, myšlení apod.) Tablet může sloužit nejen jako motivační faktor, jako tréninková pomůcka, kniha, diktafon, kamera, ale i jako systém náhradní komunikace u osob, které třeba mluvenou řečí nemohou komunikovat vůbec.

Stručně také zmíníme základní logopedické diagnózy a tipy na jejich terapii.

Budeme rádi za Vaše tipy, připomínky a diskuze.

Děkujeme

 

 

O autorce stránekIMG_0793 10x15

Mgr. Gabriela Solná absolvovala v roce 2001 studium logopedie na Univerzitě Palackého v Olomouci. V roce 2003 atestovala v oboru klinická logopedie. Nyní pracuje patnáctým rokem na neurologickém oddělení v nemocnici jako klinická logopedka. V péči má pacienty na akutních i rehabilitačních odděleních a v ambulanci pracuje s dětskými i dospělými pacienty. Kromě jiného se specializuje na terapii osob s dysfagií, hemianopsií a je lektorkou Znakové řeči pro batolata.

Poznámka..

Tento web spravuji zcela sama, tvořím jej ve volném čase pro své kolegy a klienty, sama jej i mnohé placené aplikace financuji ze svých prostředků, pokud budete mít tip na dobrou aplikaci, budu ráda, pokud se o něj se mnou podělíte.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*