Pepi Bath – zábava a učení nejen pro děti s PAS

Pepi Bath

Tip od kolegyňky z Mníšku. Velmi zábavná aplikace, vhodná například pro děti s autismem, ale i dysfatiky, MR, popř. jako motivace pro OVŘ a další.. Zábavnou formou učí děti jednoduché posloupnosti a hygienické návyky. Kdo nezná, určitě si stáhněte! 

Pepi Bath ke stažení zde, je lite verze, placená stojí 1,79€

Tato hra je velmi intuitivní zábava, která nastiňuje, jak probíhají jednoduché děje v koupelně. Dítě má na výběr klučičí a holčičí postavu – třeba Pepíka anebo Pepinu a musí jej např. umýt. Je vždy několik úkolů, které dítě musí splnit od počátku do konce, aby se ozval potlesk. Pepa jednoduše anglicky komentuje, zda je úkon prováděn dobře, popř. vydává zvuky libosti či nelibosti. V lite verzi jsou 2 úkony- praní špinavého prádla a mytí v koupelně. V placené verzi jsou úkony 4.

 

iPhone Screenshot 1iPhone Screenshot 3iPhone Screenshot 5

 

Pepi Tree, ke stažení zde, lite verze, placená za 1,79 €

Pepi Tree

Od stejného vývojáře je hra o lese. Velmi pěkným způsobem učí děti lesní zvířata, jednoduché zákonitosti přírody (červ sní list, zakuklí se a vyletí motýl..). je nádherně animovaná. Zvířátka se např. hledají v noci baterkou. Rozvíjí nejen poznání o lese, ale zrakové vnímání. Je zde 6 zvířátek – housenka, sova, pavouk, veverka, ježek a krtek. Každý z nich žije na samostatném místě. Děti mají 6 různých úkolů ke splnění, z nichž některé mají ještě pod-úkoly. V lite verzi jsou 3 úkoly.

iPhone Screenshot 2

iPhone Screenshot 3

iPhone Screenshot 4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*