Cognifit – trénink mozkových funkcí

CogniFit Brain Fitness for iPad

Výborná aplikace na trénink kognitivních funkcí, vhodná zejména pro pacienty s kognitivními deficity, afázií, demencí a další. Kdo si ale rád trénuje postřeh, paměť nebo má rád sudoku, také si ho oblíbí. Obsahuje 10 různých her, z nichž každá je zaměřena na trénink jiných funkcí.

Cognifit, ke stažení zde, 2,69 €

Je program založený na vědecké bázi zaměřený na trénink specifických mozkových funkcí. Je prokázáno, že při pravidelném cvičení (uvádí se nejméně 2-3 týdně alespoň 20-30 min) dochází ke zlepšování jednotlivých funkcí mozku a to i u pacientů s minimální kognitivní poruchou. Program je anglicky, u všech her je ale demo, které zobrazí, co je cílem hry. U dvou her – osmisměrka a tvorba slov – se bohužel bez angličtiny neobejdeme.

Cognifit je zaměřený na trénink – pracovní paměti (posun částí obrázku), vyhledávání slov, tvorbu slov, zrakového vnímání a postřehu – jak sledování více bodů v prostoru tak vyhledávání konkrétního objektu, hledání stejných obrázků, logické myšlení – sudoku, posloupnost a barvy (tankování benzínu do aut).

Nejdříve je třeba se zaregistrovat. Po té máme na výběr, zda chceme hrát hru se soupeři (Play) nebo si trénovat sami (Train). Po přihlášení se zaznamenává statistika výsledků pro konkrétního člověka. Program se dá spustit i pře web stránky a informace se s iPadem synchronizují. www.cognifit.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*