Oko hrátky – pro mobily a tablety s Androidem

                         Tato aplikace je zaměřena na rozvoj zrakového vnímaní už pro velmi malé děti- od 3 let. Je zaměřena na diferenciaci figury a pozadí, zrcadlení, překrývání, vnímání obrysů, stínů a také podobnýokohrch písmen. Je vhodná pro všechny děti, ale také pro děti které mají oslabené zrakové vnímání nebo riziko vývojových poruch učení např. dyslexie.

Oko hrátky, ke stažení zde, free verze, placená verze 49,- Kč

Hra, která by se komplexněji zaměřovala na zrakové vnímání a respektovala by vývoj schopností zraku tady ještě nebyla. Dlouho jsem o ní přemýšlela, protože děti trénovat tyto schopnosti potřebují a zejména při nástupu do 1. třídy se jim velmi hodí. Inspirovala jsem tedy vývojáře a tato hra je konečným výsledkem.

Spočívá ve vyhledávání stejných obrázkových vzorů a jejich variant. Je určena pro děti od 3-7 let. Hra je rozdělena podle obtížnosti do 4 věkových stupňů a i v rámci nich jsou hry řazeny od lehčích po těžší. Děti hravou formou vyhledávají podle vzoru obrázky a přesouvají jej do vagónku vláčku. Obrázky jsou postupně obtížnější nebo děti hledají jen stíny nebo obrysy obrázků. Ty se navíc pak natáčejí, překrývají nebo jsou na skvrnitém pozadí. V nejtěžších variantách jsou písmena nebo kombinace písmen, které se natáčejí, jsou na obtížnějším pozadí nebo blikají a tím trénují i postřehování. Ty jsou určeny už pro předškoláky nebo prvňáčky a vyhledávají písmena, která se dětem často pletou např m-n, b-d, a-e. apod.

Obrázky jsou rozmanité, z nejrůznějších dětem blízkých oblastí – např. hračky, zvířata, dopravní prostředky, ovoce, předměty, postavičky, rakety, povolání, jídlo apod. Po splnění úkolu čeká dítě odměna v podobě modré květinky, při chybě, květinka zčervená. V každém cvičení je 10 jednotlivých úkolů.

Obrázkových sad je velké množství a rozhodně hra nebude děti nudit. Doufám, že se Vám hra bude líbit a také, že bude brzy i pro i-Pady.

 

Videoukázka

Pro větší děti – obrázky na skvrnách

Screenshot_2016-02-09-17-18-06_com.pmqsoftware.mirroring

Stíny obrázků na barevném pozadí

Screenshot_2016-02-09-17-20-04_com.pmqsoftware.mirroring

Screenshot_2016-02-09-17-20-40_com.pmqsoftware.mirroring

Pro starší děti – překrývané obrysy obrázků na skvrnách

Screenshot_2016-02-09-17-19-28_com.pmqsoftware.mirroring

Pro školáky – dvojice podobných písmen na členitém pozadí

dvojice písmen

Různě natočené dvojice podobných písmen na skvrnách

Screenshot_2016-02-09-17-23-40_com.pmqsoftware.mirroring

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*