Prostorová orientace – pro android

Cover artJednoduchá aplikace na trénink několika oblastí najednou. Jak z názvu vyplývá zaměřuje se zejména na orientaci v prostoru, ale v logopedii ji využijeme třeba  i u dětí dysfatických nebo dyslektických. Trénuje kromě jiného porozumění, sluchovou paměť na více pokynů najednou, předložkové vazby, zrakovou percepci a to vše hravou a poutavou formou.

Prostorová orientace, verze free, ke stažení zde

Hra spočívá v pěti různých prostředích – např. polička s hračkami,  před domem, u moře, apod. a  dítě dostává jednoduché i složité pokyny. Buď má obrázek ukázat nebo umístit.

Od jednoduchých pokynů- Kde je pejsek? se objevují i pokyny – Polož medvídka na horní poličku vpravo apod.

Odměnou je pro dítě získání hvězdičky při bezchybném provedení série úkolů. V každém z pěti obrázkových sad jsou 3 varianty různých pokynů.

Malinko mi ve hře chybí postupné ztěžování úkolů. Již v první části se objevují docela těžké pokyny, ale je možné, že se v tomto směru dočkáme malého zlepšení a děti i méně šikovné budou mít možnost postupně úkoly nacvičit.

Každopádně posuďte sami a dětem, kterým tyto oblasti dělají potíže (a je jich velmi mnoho) určitě hru stáhněte a vyzkoušejte, jak na tom jsou.

 

Prostorová orientace - screenshot

Prostorová orientace - screenshot thumbnail

One comment

  1. michaela kirchnerova napsal:

    Pěkná aplikace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*